Korrupció ellenes szabályzat és kontrollrendszer kialakítsa
(ISO 37001:2016)
Fokozza a vállalkozása iránti bizalmat: bizonyítsa elkötelezettségét a megvesztegetés és korrupció megelőzése iránt!
Az ISO 37001 szabvány szerint végrehajtott audittal és tanúsítvánnyal.

A korrupció ellenes szabályzatokat azért javasoljuk kialakítani, hogy a szervezet a belső és külső megvesztegetés és a korrupció megelőzésére proaktív lepéseket tehessen.
A szabályozást úgy alakítjuk ki, hogy a szervezet képes legyen azonosítani a korrupciót függetlenül annak kommunikációjától, irányától és szereplőitől.
A megvesztegetés kezelés nem egy egyszeri adminisztratív tevekénység, ezért a Gill & Murry az ISO 37001 szabvány követelményeinek megfelelően olyan irányítási rendszert javasol kialakítani, mely a szervezet mindennapjaiba beépülve megfelelő kontrollokat alkalmaz a folyamatos és hatékony korrupció megelőzés ellen kialakításához, megvalósításához, fenntartásához, felülvizsgálatához és fejlesztéséhez.
Kinek ajánljuk?
- Elsősorban kis és közepes cégeknek, akik szeretnék a saját munkatársaik motivációs rendszerét felügyelni és az üzleti partnerek „promóciónak” vagy értékesítési versenynek álcázott tevékenységeit átlátható módon kontrollálni.
- Azoknak, akik a tevékenységükből adódóan az átlagember akár rosszindulatúan is, de feltételezi a visszaélést.
Eredménytermék
A leggyakrabban az alábbi területeken alakítunk ki szabályokat és kontrollokat:
- Pénzügy
- Beszerzés
- Kereskedelem
- Szerződés kezelés
- Teljesítési igazolás
Akik a leggyakrabban alkalmazzák
- Nagykereskedések
- Önkormányzatok
- Pénzintézetek
- Multinacionális szervezetek magyarországi képviselete
Kommunikáció
Önmagában a korrupció szó, ellenességgel kapcsolatos kommunikációja a Partnerek és a munkatársak felé kimutathatóan csökkenti a korrupciót. Amennyiben a Szervezet rendszeres ellenőrzést vezet be a szabályozás hatékonysága további jelnetős mértékben növelhető.
ISO 37001 tanúsítás
A korrupció ellenes szabályozás bevezetés sok esetben akkor kommunikálható jól a külvilág számára, ha azt egy független 3. fél tanúsította. A független audittól még ma is tartanak a munkatársak és a partnerek, pedig ma jelentősen segíti a korrupció mentes cél elérését.
Az ISO iránytási rendszer kialakítása
Az ISO 37001 szabványt azért fejlesztették ki, hogy válaszoljanak a vállalatoknak a megvesztegetés és a korrupció megelőzésére tett proaktív intézkedések iránti növekvő igényére. A szabványt úgy alakították ki, hogy segítse a vállalatoknak azonosítani a korrupciót, és a megvesztegetés-ellenes irányítási rendszerek (ABMS) sikeres alkalmazása követelményeinek meghatározásával támogassa a megvesztegetés-ellenes kultúrát.
Az ISO 37001 szabvány követelményeket határoz meg és iránymutatást nyújt a megvesztegetés elleni irányítási rendszerek kialakításához, megvalósításához, fenntartásához, felülvizsgálatához és fejlesztéséhez.
A szabvány fókusz csoportjai:
- Vállalati munkakörnyezet, beleértve az érdekeltek igényeit és elvárásait
- Vezetők elkötelezettsége
- Kockázatok és lehetőségek értékelése és velük foglalkozó intézkedések
- Monitoring és jelentéskészítés
- Intézkedések a folyamatos fejlesztés érdekében
Az ISO szemlélet lehetővé teszi, hogy a szervezet egy alap szintű, de egységes és választott területet teljesen lefedő egyenszilárdságú működés kialakítását. Ezt követően a folyamatos felülvizsgálat és akár külső független auditok alkalmazásával a szervezet folyamatos fejlődést érhet el a korrupció megelőzés területén.
Arra is van lehetőség, hogy egy szervezet az irányítás rendszer hatályába első körben csak egy szervezeti egységet határozzon meg, majd később kiterjessze a rendszert akár az egész szervezetre.
- Vállalati munkakörnyezet, beleértve az érdekeltek igényeit és elvárásait
Miért a Gill & Murry?
A Gill & Murry más kockázat alapú szabvány bevezetések területén jelentős tapasztalattal rendelkezik. A korrupció megelőzése is azon alapszik, hogy a feltárt kockázatok kezelésére megfelelő munkafolyamatokat és olyan adminisztratív kontrollokat vezessen be a szervezet( 4 szem elve, szerepkörök megfelelő szétválasztása, visszakövethető és azonosítható felelősségi körök, stb...)